top of page

e!COCKPIT - Instrukcja pobrania i instalacji oprogramowania

Zaktualizowano: 4 lis 2022


Na początek wpisujemy w wyszukiwarkę nazwę firmy odpowiedzialną za e!cockpit czyli wago.Wchodzimy na stronę producenta i w wyszukiwarce wpisujemy e!cockpit.
Jak widać poniżej, wyświetli się nam sporo wyników.Nas interesuje tylko jeden wynik: e!cockpit workstation license. Wchodzimy więc w wynik wyszukiwania.


Ukaże nam się poniższe okno.Zjeżdżamy więc na dół w poszukiwaniu poniższej zakładki: Engineering-Sofware. Rozwijamy ją.Wyświetla nam się poniższe okienko zawierające link do programu. Widzimy też informację o licencji która trwa 30 dni. Trzeba nadmienić, że nie jest to 30dni po zainstalowaniu oprogramowania, ale 30 dni użytkowania. Oznacza to, że otrzymujemy 30x24h dostępu do programu.Przechodzimy do kolejnego okna. Klikamy przycisk Zamów.


Zostaniemy przekierowani do formularza rejestracyjnego, w którym wypełniamy przedewszystkim pola oznaczone gwiazdką.


W danych firmy wpisujemy dane firmy dla której pracujemy, albo dane szkoły/uczelni, w której się uczymy. Czytamy też informacje związane z ochroną danych osobowych i licencją. Następnie potwierdzamy przeczytanie.


Po zakończeniu rejestracji dostaniemy maila zawierającego nasze dane i potwierdzającego, że chcemy pobrać e!cockpit.


Na dole wiadomości znajduje się przycisk z napisem Download i jego kliknięcie w przeciągu 24h od rejestracji, potem trzeba się rejestrować od nowa, rozpoczyna pobieranie oprogramowania.Pobierzemy w ten sposób archiwum zawierające instalator programu.Rozpakowujemy je przy pomocy programu do archiwizacji danych np. WinRar albo 7zip.Otrzymujemy folder z naszymi danymi.W folderze wyszukujemy plik instalacyjny: e!cockpit_setup.exe.


Po jego uruchomieniu wyskoczy okienko wyboru języka w jakim chcemy aby program się nam wyświetlał.Po wybraniu języka uruchamia się właściwy instalator. Klikamy Next.Czytamy warunki licencji i zaznaczamy odpowiednie pola.Następnie wybieramy miejsce instalacji.


Zaznaczamy, że chcemy utworzyć ikonę na pulpicie i potwierdzamy instalację. Dodatkowo po kliknięciu Install wyświetli się okno wymagające od nas autoryzacji.


Instalacja się rozpocznie.Po zakończeniu instalacji pojawi się poniższe okno.Jeśli nie kupiliśmy licencji komercyjnej tylko chcemy korzystać z darmowej wersji 30dniowej, program przy każdym załączeniu będzie się nas pytał o zakup licencji. Wtedy klikamy, że chcemy kontynuować wersję 30dniową: Continue evaluation.


Wyświetli się nam okno programu z małym zastrzeżeniem. Program wymaga instalacji dodatkowych bibliotek i robi to tylko RAZ. Jest to długi proces mogący trwać około godziny.


Po zainstalowaniu bibliotek zostaniemy zapytani, czy chcemy automatycznie aktualizować program? Wybór należy od nas, dobrze jest się zgodzić.

Na koniec wyświetli się okno programy pozwalające na rozpoczęcie pracy.


2553 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page