• Karol Jagiełło

Programowanie LOGO! 8 - Instrukcja pobrania i instalacja

W celu zainstalowania oprogramowania LOGO! SOFT COMFORT:

Na początku musimy w naszej przeglądarce wpisać następującą frazę:


logo soft comfort


Teraz musimy znaleźć wskazany na poniższym rysunku link. Uważamy, żeby wejść na oryginalną stronę firmy Siemens, a nie stronę się podszywającą.


Oryginalna strona wygląda następująco.


Zjeżdżamy na dół i szukamy tabeli z wyborem produktów i otwieramy zakładkę opisaną jako Demosofware.Następnie wybieramy wersję LOGO!, którą chcemy pobrać. W moim przypadku jest to wersja na system Windows 64 Bit.Pobieramy plik i uruchamiamy go. Ukazuje nam się poniższe okno.Czytamy więc zasady korzystania i je akceptujemy w celu rozpoczęcia instalacji. Następnie mamy do wyboru miejsce instalacji oprogramowania.


Teraz musimy wybrać, gdzie mają znaleźć się ikony, pozwalające na szybki dostęp do LOGO!. Jeśli nie mamy szczególnych preferencji, dobrze jest zaznaczyć On the Desktop, żeby mieć je na pulpicie.


Po zatwierdzeniu rozpocznie się instalacja.


Po jej zakończeniu instalator zapyta się nas, czy nie chcemy zainstalować dodatkowych sterowników USB. Decyzja zależny od nas. Jeśli posiadamy przewód USB, który pozwoli nam na połączenie się ze sterownikiem LOGO!, to instalacja jest potrzebna. Jeśli nie mamy takiego przewodu i nie planujemy go zakupić w najbliższym czasie, to możemy sobie podarować instalację. Ja przewodu nie posiadam, ale zainstaluje wszystkie komponenty.


Otworzy się kolejne okno instalacyjne.Ponownie czytamy warunki umowy licencyjnej i je akceptujemy.


Wybieramy miejsce instalacji.I potwierdzamy instalację sterowników.


Instalacja się rozpoczyna.


Po jej zakończeniu instalator spyta się nas, czy nie chcemy zainstalować dodatkowych sterowników. Zgadzamy się, żeby mieć pewność, że program da się wgrać na sterownik.


Wybieramy miejsce instalacji i zatwierdzamy ją.Po jej zakończeniu wyświetli się poniższy komunikat.Zatwierdzamy go i dostajemy do wyboru dwie opcje kończące instalację całego oprogramowania. Pierwsza uruchomi nam LOGO!, druga wyświetli w przeglądarce plik Readme zawierający użyteczne informacje do samego oprogramowania.


Na wierzchu pojawi się okno pomocy LOGO! zawierające najważniejsze informacje powiązane z programem i pisaniem w nim kodu.


Drugim otwartym oknem jest samo LOGO! pozwalające na pisanie w nim programów na sterownik.Ostatnią rzeczą jak nam się ukaże jest okno w przeglądarce zawierające zawartość pliku Readme.I to tyle. Program możemy uruchamiać z pulpitu lub jego miejsca instalacji.

287 wyświetlenia

Regulamin i polityka prywatności

©2020 by PLC EXPERT.