top of page

Po co praktyczne szkolenia programowania PLC?

Czym są sterowniki PLC?


Sterowniki PLC są urządzeniami powszechnie używanymi w przemyśle. W większości fabryk można znaleźć maszyny sterowane za ich pomocą (przykładowo silniki, przenośniki, zawory). Z tego powodu każda osoba planująca związanie swojej przyszłości zawodowej ze sterowaniem w przemyśle, szeroko pojętą automatyką czy utrzymaniem ruchu powinna znać się na programowaniu PLC. Wykorzystanie tych sterowników nie ogranicza się jedynie do fabryk, można je znaleźć również w systemach inteligentnych domów czy energetyce

i wielu innych zastosowaniach.

Dlaczego warto szkolić się praktycznie?


Największą „kopalnią” wiedzy w dzisiejszych czasach jest Internet, a więc ktoś pewnie spyta, dlaczego przyjść na płatne szkolenie, skoro można poznać programowanie w kursach online? Zalety wyboru szkolenia to:

  • Nieoceniona w trakcie nauki programowania ciągła pomoc eksperta. Informacje z Internetu niosą ze sobą tylko tyle wiedzy i opisów, ile umieścił ich autor. Co jeśli mamy dodatkowe pytania? Jesteśmy wtedy zdani wyłącznie na siebie i zmarnowanie wielu godzin, na przeszukiwaniu dokumentacji. Ten czas moglibyśmy spożytkować o wiele lepiej robiąc swoje pierwsze samodzielne projekty, posiadając już wiedzę kluczową, którą zdobędziesz w trakcie naszego szkolenia. Gdy napotkasz problem podczas szkolenia wystarczy o pomoc poprosić prowadzącego.

  • Wyposażenie stanowiskowe daje możliwość symulacji rzeczywistych stanów obiektu. W trakcie zajęć każdy posiada dostęp do makiet dydaktycznych. Koszt zakupu sterowników i odpowiednich do nich podzespołów wielokrotnie przewyższa koszt kursu. Ponadto sprzęt, w który zainwestujemy nie jest wykorzystywany w pełni swoich możliwości przez co zakupy tego typu są zazwyczaj nierentowne. Należy również pamiętać, że sterowników, firm oraz dostępnych technologii i oprogramowani jest wiele. Żeby nauczyć się obsługi kilku z nich, nie musisz posiadać wartej kilkanaście tysięcy sali laboratoryjnej. W naszej ofercie możesz znaleźć szkolenia realizowane na najnowocześniejszym osprzęcie. Możesz również skorzystać z opcji jego wynajmu, na okres ćwiczeń po szkoleniowych.

  • Praktyczne szkolenie łączy software i hardware, dzięki temu uczniowie nie tylko uczą się programować PLC, ale poznają też sposoby łączenia peryferii ze sterownikiem.


Co otrzymuje uczestnik?


W ramach pomocy dydaktycznej każdy uczestnik otrzymuje skrypt szkoleniowy z opisem przebiegu kursu i materiały piśmiennicze. Znajdują się w nim informacje na temat poznanych funkcji, tematów przerobionych podczas szkolenia, a przede wszystkim zrobione razem z nami notatki. Po szkoleniu uczestnik zatrzymuje książkę, aby zawsze mógł odświeżyć zdobytą wiedzę.


Na koniec szkolenia każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia kursu w wersji papierowej.112 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page